Hitownia
Dlaczego Majowie obawiali się zaćmienia i składali ofiary?
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od03/09/2020
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Czym było zjawisko zaćmienia Słońca i Księżyca w kosmowizji Majów? Dlaczego Słońce musiało zostać nakarmione ludzką krwią? Przeczytaj!

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Ryanair zapowiedział znaczącą ekspansję na Ukrainie
Irlandzki low-coster Ryanair planuje znaczną ekspansję na Ukrainie. Ale stanie się to tylko wtedy, gdy Kijów podpisze porozumienie o wspólnej przestrzeni lotniczej z UE.
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Reaktor nr 2 w elektrowni jądrowej Shimane spełnia nowe normy
15 września agencja Nuclear Regulation Authority (NRA) oficjalnie podjęła decyzję w sprawie raportu z badania uznającego, że podstawowa polityka bezpieczeństwa reaktora nr 2 w elektrowni atomowej Shimane w Matsue jest zgodna z nowymi standardami regulacyjnymi, dzięki czemu Chugoku Electric Power Co.
Meta do której nigdy nie dobiegniesz
Meta to skrót od wyrażenia „metagame”, który używany jest w grach do określenia podejścia, taktyki lub techniki, które wykroczyły poza zasady lub ograniczenia danej gry. Zastosowanie odpowiednich ruchów i/lub wiedzy zdobytej poza właściwą rozgrywką w celu wpłynięcia na rozgrywkę i ostatecznie osiągn

Inne posty:

Rząd przyjął zmiany prawa drogowego w sprawie pieszych
Rząd przyjął dziś projekt nowelizacji Prawa o Ruchu Drogowym, który zmusi kierowców do ustępowania pieszym dopiero wkraczającym na przejście i m.in. ujednolici prędkość w obszarze zabudowanym do 50 km/h w dzień i w nocy.
Naukowcy przewidują "bezprecedensową skalę" wymierania ssaków
Po przebadaniu skamielin z okresu ostatnich 126 tys. lat, naukowcy przewidują w najbliższej przyszłości wymieranie ssaków na "bezprecedensową skalę".
Reporterzy bez Granic: W 2020 roku zginęło 50 dziennikarzy
Jak poinformowała organizacja Reporterzy bez Granic (RSF), za swoją pracę w 2020 roku zabitych zostało 50 dziennikarzy i pracowników mediów. Większość z nich straciła życie w krajach nieobjętych wojną.
Stanąć na głowie… I to dosłownie!
Zamiast grać w siatkówkę, biegać czy pływać, niektóre dziewczynki w wieku szkolnym decydują się na inną dyscyplinę sportową – jest nią akrobatyka. Zaczyna się od pierwszego treningu. Potem staje się pasją na znacznie dłużej. Może nawet na całe życie.