Hitownia
PIS PODWYĹťSZY PODATKI ZA POSIADANIE PSA. KOTY ZWOLNIONE Z PODATKU
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od03/09/2020
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Nie wszyscy właściciele czworonogów są świadomi, że w Polsce istnieje podatek od psa, który trzeba płacić każdego roku. Jeszcze mniej osób wie, że ta danina w przyszłym roku znów wzrośnie.

Podatek od psa obowiązuje w Polsce od blisko 30 lat (została wprowadzona Ustawą o podatkach i opłatach lokalnych z 12 stycznia 1991 roku). Danina jest pobierana przez gminy, które ustalają jego wysokość indywidualnie.

Gmina może też zrezygnować z jej pobierania - na taki krok zdecydowały się niektóre duże miasta, np. Warszawa czy Poznań. Opłata zaś obowiązuje w mniejszych miejscowościach, np. w Łomży czy Szczytnie.

Ĺšródło: 

businessinsider.com.pl

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Wojciech Nowicki chce znów startować
Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.
Lek przeciwbólowy może powodować ryzykowne zachowanie
Jeden z najczęściej używanych leków w USA i najczęściej przyjmowanych leków przeciwbólowych na całym świecie, może robić o wiele więcej niż tylko zmniejszać ból głowy. Paracetamol, sprzedawany pod markami Tylenol i Panadol, zwiększa ryzyko podejmowania ryzykownych decyzji. Dowody w
OGŁOSZENIE
DO oddania

Inne posty:

W jaki sposób nasze słownictwo zdradza naszą niską samoocenę?
Już w szkole uczymy się wyraĹşnej mowy, sztuki oratorskiej i umiejętności precyzyjnego wyrażania myśli. Ale nie każdemu udaje się właściwie rozwinąć słownictwo i sposób mówienia.
Dlaczego Rosjanie kupują broń w czasie epidemii?
Rzecznik praw obywatelskich policji wyjaśnia, dlaczego Rosjanie kupują broń w czasie epidemii.
Pracodawcy i uczelnie deklarują poparcie dla kobiet
W środę (28 paĹşdziernika) część kobiet nie pójdzie do pracy, aby wyrazić sprzeciw wobec zaostrzania prawa aborcyjnego. Uczelnie, firmy i instytucje deklarują, że nie będą wyciągać wobec nich konsekwencji za absencję.
Zamarznięty wodospad zawalił się i zabił jedną osobę w Rosji na
Po zawaleniu się lodu z wodospadu zginęła na dalekim wschodzie Rosji co najmniej jedna osoba, a trzy zostały ranne.