Hitownia
Nauczyciele w eterze gonią z materiałem.
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od11/05/2020
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Od prawie dwóch miesięcy, nauczyciele szkół średnich robią co mogą, aby materiał nie stał w miejscu. Przeprowadzają sprawdziany, odpytują i prowadzą zajęcia. Mimo, że niestacjonarnie to wciąż sieją stres wśród uczniów.

Od prawie dwóch miesięcy, nauczyciele szkół średnich robią co mogą, aby materiał nie stał w miejscu. Przeprowadzają sprawdziany, odpytują i prowadzą zajęcia. Mimo, że niestacjonarnie to wciąż sieją stres wśród uczniów.

 

Aktualna sytuacja, której skutkiem zamknięto placówki edukacyjne, przymusiła władzę szkół do prób realizacji materiału w inny sposób. Na początku nauczyciele radzili sobie poprzez wysyłanie zakresu zadań, które uczniowie przerabiali sami. Szybko jednak okazało się, że ta metoda nie daje szkole żadnej kontroli nad wychowankami.

 

Jak rozwiązano problem?

Ogromna liczba szkół rozpoczęła korzystanie z usługi Microsoftu. Zajęcia zaczęły odbywać się od godz. 8:00 i trwają pełne 45 minut. Uczniowie spotykają się ze swoimi wykładowcami za pomocą systemu Teams. Daje to wychowawcą większą kontrolę nad obecnością uczniów i wchłanianiem przez nich wiedzy.

Stacjonarnie, czy online?

Nie można mówić o idealnym systemie nauczania, gdy wśród najważniejszej części osób – uczniów pojawiają się wątpliwości. ,,Barierą w nauczaniu zdalnym są problemy techniczne sprzętów RTV oraz sieci internetowej, niezależne od człowieka moim zdaniem, najlepsza jest tradycyjna nauka stacjonarna. Kontakt z nauczycielem oraz zwrócenie uwagi na problemy” – mówi Ania, jedna z uczennic liceum ogólnokształcącego.

Problemy z ocenami?

Wiadome jest, że skoro materiał idzie w przód to i system ocen musi nabrać obrotów. Informacja o zamknięciu szkół została podana nagle, co sprawiło odwołanie wielu prac pisemnych, popraw i odpowiedzi ustnych. Jednak i na to pojawiło się rozwiązanie. „Prace klasowe i sprawdziany opierają się na udostępnianiu kart przez nauczyciela, z dostępem na określony czas.” – opowiada uczennica. Rozpoczynając videorozmowę, profesorowie mają możliwość sprawiedliwego odpytania ucznia z zakresu materiału.

 

Autor: Paulina Tyde

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Ryanair zapowiedział znaczącą ekspansję na Ukrainie
Irlandzki low-coster Ryanair planuje znaczną ekspansję na Ukrainie. Ale stanie się to tylko wtedy, gdy Kijów podpisze porozumienie o wspólnej przestrzeni lotniczej z UE.
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Reaktor nr 2 w elektrowni jądrowej Shimane spełnia nowe normy
15 września agencja Nuclear Regulation Authority (NRA) oficjalnie podjęła decyzję w sprawie raportu z badania uznającego, że podstawowa polityka bezpieczeństwa reaktora nr 2 w elektrowni atomowej Shimane w Matsue jest zgodna z nowymi standardami regulacyjnymi, dzięki czemu Chugoku Electric Power Co.
Meta do której nigdy nie dobiegniesz
Meta to skrót od wyrażenia „metagame”, który używany jest w grach do określenia podejścia, taktyki lub techniki, które wykroczyły poza zasady lub ograniczenia danej gry. Zastosowanie odpowiednich ruchów i/lub wiedzy zdobytej poza właściwą rozgrywką w celu wpłynięcia na rozgrywkę i ostatecznie osiągn

Inne posty:

TikTok formalnie pozywa administrację Trumpa
24 sierpnia czasu lokalnego, TikTok złożył formalny pozew w sądzie federalnym Kalifornii przeciwko pierwszemu zarządzeniu wydanemu 6 sierpnia przez administrację Trumpa.
CZOŁGOWY BIATHLON. ROSJANOM WIRUS NIESTRASZNY
W walce z koronawirusem Władimir Putin zamknął granice, wprowadził stan wyjątkowy i zakazał wychodzić z domów. Równocześnie nakazał wyprowadzić z koszar czołgi. Co miałyby robić pancerne zagony podczas epidemii? Rosjanie mają jeden cel - pragną znów wygrać czołgowy biathlon.
Nowe miejsca pracy w Polsce w 2020
Ostatnie dane GUS pokazują duży spadek ilości nowych miejsc pracy. Równocześnie pojawia się problem pół-bezrobocia.
20-30-krotny wzrost opłat dla producentów za opakowania z plastiku
Na rynku pojawia się coraz więcej biodegradowalnych i kompostowalnych opakowań. Producenci w ten sposób chcą nadążyć za modą na ekologię. - Pomimo tego w ciągu najbliższych kilku lat plastik nie zniknie całkowicie z rynku opakowań. Wygoda jego użytkowania przewyższa na razie aspekty