Hitownia
Wojciech Nowicki chce znów startować
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od11/05/2020
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.

Foto: East News Wojciech Nowicki

 

Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.

 

W środę ubiegłoroczny brązowy medalista mistrzostw świata w stolicy Kataru Dausze i wicemistrz kraju został wyróżniony przez władze regionu tytułem najlepszego sportowca województwa podlaskiego w 2019 roku. Najlepszym trenerem została jego trenerka Malwina Wojtulewicz. Oboje otrzymali nagrody finansowe, odpowiednio 30 i 20 tys. zł. Uroczystość została przeprowadzona w formie wideokonferencji ze sportowcami i trenerami, którzy dostali nagrody.

 

- Mam nadzieję, że będę dalej się rozwijał i osiągał dobre rezultaty, mimo trudności i odwołania igrzysk olimpijskich. Mam nadzieję, że równie dobrze się przygotuję, będę w pełni sił, zdrowy i pokażę się z jak najlepszej strony i tak jak cztery lata temu powalczę o medal olimpijski - mówił Nowicki.

Pytany o ewentualne planowane na ten rok zawody z jego udziałem i związany z nimi cykl przygotowań przyznał, że na razie sytuacja jest dynamiczna. - Oficjalnego kalendarza startów jeszcze nie mamy. Wstępne plany mówią o sierpniu i wrześniu, organizatorom chyba bardziej tu chodzi o przygotowanie obiektu i zaplecza w obecnej sytuacji - powiedział lekkoatleta Podlasia Białystok.

Przyznał, że liczy na takie starty. - To będzie dla nas taki sprawdzian, jak ta forma była przygotowana w tym roku i jak zaprocentują te zmiany, które chcieliśmy wprowadzić w różnych elementach techniki i czy ewentualnie będziemy nanosić poprawki - mówił.

Zaznaczył, że mimo odwołanej olimpiady w Tokio i mistrzostw Europy w Paryżu cały czas jest w treningu. - Pomimo trudnej sytuacji, nie odpuściliśmy sobie, cały czas zachowuję regularność. Nie możemy sobie tak zupełnie zrobić wolnego - mówił Nowicki, który swoje zajęcia odbywa obecnie na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku, za co dziękował władzom miasta.

- U nas na każdych zawodach jest rywalizacja jak na mistrzostwach świata, akurat mój rywal jest najlepszym na świecie. To jest też taki plus i bardzo duża motywacja, taki kopniak do pracy, żeby go gonić i pokonać i żeby się te miejsca zmieniły. Mam nadzieję, że wszystko wypali, szczególnie w przyszłym roku. Aby było zdrowie - mówił lekkoatleta Podlasia Białystok o swojej stałej rywalizacji z Pawłem Fajdkiem, nawiązując do przesuniętych na 2021 IO w Tokio.

Wojtulewicz powiedziała, że przygotowania do tej olimpiady ruszą w listopadzie, od obozu w górach, w czasie którego Nowicki będzie pracował nad kondycją i siłą. "Postaram się, żeby przyszły rok był owocny i Wojtek wrócił z kruszcem na szyi" - mówiła trenerka.

W sumie zarząd województwa podlaskiego przyznał 120 tys. zł nagród sportowych za 2019 rok. Oprócz Nowickiego i jego trenerki, nagrodzono również: w kategorii najlepszy młody sportowiec Marlenę Golę, ubiegłoroczną mistrzynię kraju w biegu na 200 metrów na otwartym stadionie i tegoroczną w hali, wśród sportowców niepełnosprawnych kolarza Pawła Arciszewskiego, który w ub. roku dwukrotnie stawał na podium mistrzostw świata osób głuchych i zdobył tytuł mistrza kraju, zaś za całokształt działalności w sferze sportu - trenera kajakarzy Jerzego Grąbczewskiego ze Sparty Augustów.

 

Autor: Redakcja Onet.pl

Ĺšródło: PAP, Onet.pl

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Ryanair zapowiedział znaczącą ekspansję na Ukrainie
Irlandzki low-coster Ryanair planuje znaczną ekspansję na Ukrainie. Ale stanie się to tylko wtedy, gdy Kijów podpisze porozumienie o wspólnej przestrzeni lotniczej z UE.
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Reaktor nr 2 w elektrowni jądrowej Shimane spełnia nowe normy
15 września agencja Nuclear Regulation Authority (NRA) oficjalnie podjęła decyzję w sprawie raportu z badania uznającego, że podstawowa polityka bezpieczeństwa reaktora nr 2 w elektrowni atomowej Shimane w Matsue jest zgodna z nowymi standardami regulacyjnymi, dzięki czemu Chugoku Electric Power Co.
Meta do której nigdy nie dobiegniesz
Meta to skrót od wyrażenia „metagame”, który używany jest w grach do określenia podejścia, taktyki lub techniki, które wykroczyły poza zasady lub ograniczenia danej gry. Zastosowanie odpowiednich ruchów i/lub wiedzy zdobytej poza właściwą rozgrywką w celu wpłynięcia na rozgrywkę i ostatecznie osiągn

Inne posty:

Wlazły coraz bliżej Trefla
Rada Nadzorcza Trefla Gdańsk dała zielone światło do rozmów z nowymi zawodnikami. Jednym z nich jest najlepszy siatkarz w historii PlusLigi Mariusz Wlazły.
COVID-19: Opracowano lek, który może zapobiec infekcji komórkowej
Niemiecka firma biofarmaceutyczna Formycon z siedzibą w pobliżu Monachium podała do wiadomości, że ​​opracowała lek na COVID-19, który może całkowicie zapobiec infekcji komórkowej. Chodzi o bloker koronowirusa pod nazwą FIB207.
W Boliwii odkryto dziesiątki gatunków uważanych za wymarłe
W głębi doliny Zongo (Boliwia), las mglisty jest domem dla niezliczonych nowych gatunków oraz innych, uważanych za wymarłe.
Clean Eating - co to właściwie oznacza?
Ten sposób żywienia jest z nami właściwie od bardzo dawna. Jednak z uwagi na to, że badania coraz częściej potwierdzają znaczną szkodliwość zdrowotną wysoko przetworzonej żywności, Clean Eating przeżywa swój renesans.