Hitownia
Lazareth – nietypowe pojazdy rodem z filmów science-fiction.
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od13/03/2020
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Lazareth udowadnia, że w kwestii stylistyki motoryzacyjnej nie ma żadnych granic i nawet najbardziej zwariowane pomysły warto zrealizować.
  • Pojazdy, które projektuje francuska firma, potrafią jeĹşdzić, pływać, a nawet latać,
  • W swoich konstrukcjach Lazareth wykorzystuje podzespoły innych firm motoryzacyjnych.

Lazareth Auto-Moto to francuska firma z siedzibą w Annency-le-Vieux. Została założona w 1998 roku przez projektanta Ludovica Lazaretha, którego nauczycielem był m.in. Franco Sbarro. Przez wiele lat Lazareth zajmował się projektowaniem nietypowych pojazdów, jednak ta działalność nie satysfakcjonowała go do końca i po kilku latach pracy w Aixam-Mega założył własną firmę. Dopiero tutaj mógł w pełni wykorzystać swój potencjał i pokazać czym można jeĹşdzić (i nie tylko), jeżeli popuści się wodze fantazji, a następnie te pomysły przeobrażą się w prawdziwy pojazd.

Lazareth Auto-Moto w 2005 roku zyskało status producenta i od tego czasu proponuje pojazdy pod własną marką. Od tego momentu pojawiło się już około 100 pojazdów różnego rodzaju. Część z nich ma homologację i może poruszać się po drogach (przynajmniej francuskich), a inne zbudowano z myślą o wykorzystaniu ich w produkcjach filmowych czy reklamach.

Podczas projektowania tych wymyślnych konstrukcji wykorzystano podzespoły różnych firm motoryzacyjnych – podwozia, zawieszenie czy jednostki napędowe. Część z pojazdów, zaprojektowanych przez Lazaretha, nawiązuje stylistyką do znanych pojazdów, są też takie, które zostały zainspirowane wyjątkowymi, seryjnymi modelami, ale nie brakuje również modeli, które mają indywidualny wygląd i czasami trudno stwierdzić czy to samochód, motocykl, a może jeszcze coś innego…

Autor: Tomasz Kamiński.

Ĺťródło: https://motoryzacja.plportal.pl/artykuly/wiadomosci-motoryzacja-aktualnosci-motocykle/lazareth-nietypowe-pojazdy-rodem-z-filmow

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Ryanair zapowiedział znaczącą ekspansję na Ukrainie
Irlandzki low-coster Ryanair planuje znaczną ekspansję na Ukrainie. Ale stanie się to tylko wtedy, gdy Kijów podpisze porozumienie o wspólnej przestrzeni lotniczej z UE.
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Reaktor nr 2 w elektrowni jądrowej Shimane spełnia nowe normy
15 września agencja Nuclear Regulation Authority (NRA) oficjalnie podjęła decyzję w sprawie raportu z badania uznającego, że podstawowa polityka bezpieczeństwa reaktora nr 2 w elektrowni atomowej Shimane w Matsue jest zgodna z nowymi standardami regulacyjnymi, dzięki czemu Chugoku Electric Power Co.
Meta do której nigdy nie dobiegniesz
Meta to skrót od wyrażenia „metagame”, który używany jest w grach do określenia podejścia, taktyki lub techniki, które wykroczyły poza zasady lub ograniczenia danej gry. Zastosowanie odpowiednich ruchów i/lub wiedzy zdobytej poza właściwą rozgrywką w celu wpłynięcia na rozgrywkę i ostatecznie osiągn

Inne posty:

Piontkowski: w najbliższych dniach wytyczne dot. wypoczynku zorganizo
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapowiedział, że w najbliższych dniach zostaną przedstawione wytyczne MEN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące organizacji w tym roku wypoczynku zorganizowanego dla dzieci i młodzieży.
Misja na marsa przełożona
Europejsko‒rosyjska misja wysłania łazika na Marsa, która miała ruszyć w tym roku została przełożona na 2022 r. Jedną z przyczyn rozwijająca się epidemia koronawirusa.
Z powrotem do galerii
Chociaż po otwarciu galerii handlowych wszystko na pozór wróciło do normy, mimo wszystko popularne sieciówki odnotowały bardzo duże straty. Czy wpłynie to na nasze zakupy w galeriach?
Epidemie na ziemiach polskich
Świat zmaga się od kilku miesięcy z epidemią koronawirusa, która pochłania z każdym dniem coraz więcej ofiar. Nie jest ona jednak jedyną, która na przestrzeni dziejów nawiedziła terytorium naszego kraju.