Hitownia
Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od09/03/2023
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.

Ponad 1600 starożytnych genomów pomogło w odnalezieniu pochodzenia wielu cech genetycznych występujących u współczesnych Europejczyków. Genomy sugerują, że wiele cech – w tym zwiększone ryzyko stwardnienia rozsianego – zostało przeniesionych do Europy przez ludzi, którzy migrowali na kontynent w trzech odrębnych falach, które rozpoczęły się około 45 000 lat temu.

Przeczytaj artykuł. 

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Wojciech Nowicki chce znów startować
Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.
Lek przeciwbólowy może powodować ryzykowne zachowanie
Jeden z najczęściej używanych leków w USA i najczęściej przyjmowanych leków przeciwbólowych na całym świecie, może robić o wiele więcej niż tylko zmniejszać ból głowy. Paracetamol, sprzedawany pod markami Tylenol i Panadol, zwiększa ryzyko podejmowania ryzykownych decyzji. Dowody w
OGŁOSZENIE
DO oddania

Inne posty:

Pizza, oto reguły wyboru tej dobrej
Zasady, które pozwalają zrozumieć, czy pizza jest dobra i dobrze wypieczona, są precyzyjne i mają wiele wspólnego z drożdżami, które są podstawowym składnikiem tej klasyki włoskiej kuchni.
Tańsze paliwo i zmiany na stacjach - kto skorzysta, a kto straci?
Spadki cen są tak wyraĹşne, że z pewnością – choć nie jest pewne w jakim stopniu – przełożą się na zachowania i wybory kierowców. Jakie są możliwe scenariusze?
W Drodze Mlecznej może istnieć ponad 30 inteligentnych cywilizacji
Nowe badanie dotyczące możliwości znalezienia życia pozaziemskiego szacuje, że moglibyśmy dzielić galaktykę z ponad 30 inteligentnymi cywilizacjami pozaziemskimi, pisze portal „National Geography”.
Niezwykłe budowle - piramidy Majów w Ameryce Centralnej
Cywilizacja Majów zachwyca od wielu lat. Ich kultura wciąż wykorzystywana jest przez artystów, reżyserów filmowych, a także pisarzy.