Hitownia
Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od09/03/2023
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.

Ponad 1600 starożytnych genomów pomogło w odnalezieniu pochodzenia wielu cech genetycznych występujących u współczesnych Europejczyków. Genomy sugerują, że wiele cech – w tym zwiększone ryzyko stwardnienia rozsianego – zostało przeniesionych do Europy przez ludzi, którzy migrowali na kontynent w trzech odrębnych falach, które rozpoczęły się około 45 000 lat temu.

Przeczytaj artykuł. 

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Ryanair zapowiedział znaczącą ekspansję na Ukrainie
Irlandzki low-coster Ryanair planuje znaczną ekspansję na Ukrainie. Ale stanie się to tylko wtedy, gdy Kijów podpisze porozumienie o wspólnej przestrzeni lotniczej z UE.
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Reaktor nr 2 w elektrowni jądrowej Shimane spełnia nowe normy
15 września agencja Nuclear Regulation Authority (NRA) oficjalnie podjęła decyzję w sprawie raportu z badania uznającego, że podstawowa polityka bezpieczeństwa reaktora nr 2 w elektrowni atomowej Shimane w Matsue jest zgodna z nowymi standardami regulacyjnymi, dzięki czemu Chugoku Electric Power Co.
Meta do której nigdy nie dobiegniesz
Meta to skrót od wyrażenia „metagame”, który używany jest w grach do określenia podejścia, taktyki lub techniki, które wykroczyły poza zasady lub ograniczenia danej gry. Zastosowanie odpowiednich ruchów i/lub wiedzy zdobytej poza właściwą rozgrywką w celu wpłynięcia na rozgrywkę i ostatecznie osiągn

Inne posty:

Saudyjska działaczka na rzecz praw kobiet skazana na prawie 6 lat wiÄ
DUBAJ, Zjednoczone Emiraty Arabskie - W poniedziałek jedna z najbardziej znanych działaczek na rzecz praw kobiet w Arabii Saudyjskiej została skazana na prawie sześć lat więzienia, według państwowych mediów, na mocy niejasnej i szeroko sformułowanej ustawy antyterrorystycznej. Wyrok niemal
Dziwny świat treningów gwiazd
Jak Taylor Swift, Beyoncé i Madonna dbają o formę przed występami?
Ryanair zwolni 3 000 pracowników
Michel O’Leary informuje, że rozważane jest zamknięcie niektórych baz w Europie i oskarża swoich konkurentów takich jak Lufthansa, Air France czy Alitalia o „czerpanie z pomocy państwa”.
Covid: Jaki jest problem z wprowadzeniem szczepionek w UE?