Hitownia
Wywrócony do góry nogami świat wyborów w Korei Północnej
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od09/03/2023
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Na północnokoreańskiej karcie do głosowania jest tylko jeden wybór. Wyborcy wrzucają swoje karty do głosowania do jednej z dwóch skrzynek – białej na „Tak” i czarnej na „Nie”, ale „Nie” nigdy nie wygrało.

Obywatele Korei Północnej nie mieli innego wyjścia, jak tylko głosować w wyborach lokalnych, które odbyły się w niedzielę w dyktaturze Azji Wschodniej. Ale chociaż wyniki były z góry przesądzone, proces ten służy jako ważny rytuał wiążący ludzi z reżimem. Korea Północna organizuje wybory regionalne co cztery lata, ale dopuszcza tylko jednego kandydata w każdym okręgu. 

Przeczytaj artykuł.

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Wojciech Nowicki chce znów startować
Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.
Lek przeciwbólowy może powodować ryzykowne zachowanie
Jeden z najczęściej używanych leków w USA i najczęściej przyjmowanych leków przeciwbólowych na całym świecie, może robić o wiele więcej niż tylko zmniejszać ból głowy. Paracetamol, sprzedawany pod markami Tylenol i Panadol, zwiększa ryzyko podejmowania ryzykownych decyzji. Dowody w
OGŁOSZENIE
DO oddania

Inne posty:

Koronawirus - Pandemia współczesnego świata
Koronawirus pojawił się w Chinach i bardzo szybko zaczął rozprzestrzeniać się po całym świecie, obecnie dotarł także do Polski i zakaża coraz więcej osób, część ze skutkiem śmiertelnym. Wirus ten opanował już praktycznie cały świat, zabił i wciąż zabija wiele osób, jest bard
Polska będzie najgorszym miejscem na świecie do prowadzenia biznesu
Po wejściu w życie Nowego Ładu Polska ma szanse zająć pierwsze miejsce w świecie, gdzie najtrudniej robi się biznes. Obecnie w Europie wyprzedza nas tylko Francja, ale w święcie jesteśmy na 10 miejscu.
Szpilka wygrał bo kasa musi się zgadzać
Ogromnym skandalem zakończyła się walka wieczoru podczas Knockout Boxing Night 10. Artur Szpilka zmierzył się w niej z Siergiejem Radczenko, który był zdecydowanie lepszym pięściarzem w tym pojedynku. Dwukrotnie posłał Polaka na deski i powinien wygrać na punkty. Powinien, bo sędziowie
Jesienne trendy do mieszkania
Jeśli znudzi ci się dany styl, zawsze możesz zmienić detale, takie jak poduszki, wazony i inne ozdoby. Jeżeli nie jesteś czegoś pewien, to poproś o pomoc w sklepach meblowych, tam masz do czynienia ze specjalistami, którzy na bieżąco kontrolują rynek.