Hitownia
Dlaczego większa część krajów globalnego południa wspiera Rosję, a nie
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od09/03/2023
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Nie wszyscy są przeciwko działaniom Putina. Podczas gdy zachód w większości wstawił się za Ukrainą, robiąc wszystko, co tylko możliwe, by zatrzymać Rosyjskie oddziały, wiele krajów z globalnego południa ma jednak inne zdanie na ten temat.

Oczywiście, globalne południe to wielki obszar. Postawa niektórych krajów dotycząca wyniszczającej wojny, która trwa już 13 miesiąc znacząco się różni w Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji czy Oceanii. 

Jednakże, sondaże w krajach takich jak Chiny, Indie czy Turcja, pokazują, że priorytetem dla tych państw jest, aby wojna się już skończyła, nawet jeśli miałoby to oznaczać oddanie okupowanych terytoriów przez Ukrainę. 

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie kraje i regiony, to z perspektywy czasu wsparcie dla Ukrainy i walki zachodu z Rosją nie są tak silne” – powiedział Paul Rogers, profesor bezpieczeństwa międzynarodowego na Uniwersytecie w Brandford.

Pomimo tego, że wydarzenia na Ukrainie są sprawą globalną, to Rogers sugeruje, że przyczyną takiego stanu rzeczy, jakim jest brak pełnego wsparcia ze strony południa, wynika z tego, iż poglądy globalnego południa zostały w dużej mierze zmarginalizowane poprzez „masowe media, tzw. Mainstream”

czytaj wiecej https://pressglobal.pl/Kultura/dlaczego-wieksza-czesc-krajow-globalnego-poludnia-wspiera-rosje-a-nie-ukraine

 

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Ryanair zapowiedział znaczącą ekspansję na Ukrainie
Irlandzki low-coster Ryanair planuje znaczną ekspansję na Ukrainie. Ale stanie się to tylko wtedy, gdy Kijów podpisze porozumienie o wspólnej przestrzeni lotniczej z UE.
Wojciech Nowicki chce znów startować
Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.
Zakładasz firmę w Polsce? To pole minowe.
Polska plasuje się na trzecim od końca miejscu w Europie pod względem szans nowo zakładanych firm na przetrwanie - wynika z analizy portalu Money.co.uk. Największe szanse mają świeżo upieczeni przedsiębiorcy z Francji, Szwecji i Słowacji.

Inne posty:

PLAGA PORWAŃ w Nigerii - ponad 200 dzieci nieodnalezionych
Ponad 200 dzieci zostało porwanych i wciąż pozostaje więzionych przez uzbrojone grupy przestępcze w północnej Nigerii. Ponad 1000 uczniów padło ofiarą uprowadzenia, placówki szkolne w północnej części kraju stały się głównym celem. Wstrząsające braki w ochronie oraz, jak twierdzi wiele społeczności,
Pokarmy, które sprawią, że szybciej się zestarzejesz
Według dr Perricone są to pokarmy, które sprawią, że szybciej się zestarzejesz.
OSAT informuje i uspokaja
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych zebrało na swojej stronie najważniejsze dane dotyczące postępowania w przypadku odwołanych wyjazdów. Jak mówi prezes OSAT-u
George Floyd zamordowany przez funkcjonariuszy.
We wtorek 26 maja, o godzinie 20, Internet obiegło nagranie, przedstawiające czterech funkcjonariuszy policji z amerykańskiego Minneapolis, brutalnie aresztujących nieuzbrojonego, 46-cio letniego George’a Floyda. W skutek podduszenia przez jednego z policjantów mężczyzna stracił przytomno