Hitownia
Dlaczego większa część krajów globalnego południa wspiera Rosję, a nie
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od09/03/2023
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Nie wszyscy są przeciwko działaniom Putina. Podczas gdy zachód w większości wstawił się za Ukrainą, robiąc wszystko, co tylko możliwe, by zatrzymać Rosyjskie oddziały, wiele krajów z globalnego południa ma jednak inne zdanie na ten temat.

Oczywiście, globalne południe to wielki obszar. Postawa niektórych krajów dotycząca wyniszczającej wojny, która trwa już 13 miesiąc znacząco się różni w Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji czy Oceanii. 

Jednakże, sondaże w krajach takich jak Chiny, Indie czy Turcja, pokazują, że priorytetem dla tych państw jest, aby wojna się już skończyła, nawet jeśli miałoby to oznaczać oddanie okupowanych terytoriów przez Ukrainę. 

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie kraje i regiony, to z perspektywy czasu wsparcie dla Ukrainy i walki zachodu z Rosją nie są tak silne” – powiedział Paul Rogers, profesor bezpieczeństwa międzynarodowego na Uniwersytecie w Brandford.

Pomimo tego, że wydarzenia na Ukrainie są sprawą globalną, to Rogers sugeruje, że przyczyną takiego stanu rzeczy, jakim jest brak pełnego wsparcia ze strony południa, wynika z tego, iż poglądy globalnego południa zostały w dużej mierze zmarginalizowane poprzez „masowe media, tzw. Mainstream”

czytaj wiecej https://pressglobal.pl/Kultura/dlaczego-wieksza-czesc-krajow-globalnego-poludnia-wspiera-rosje-a-nie-ukraine

 

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Spotify zwolni 1500 pracowników

Spotify planuje zwolnić około 1500 pracowników w celu obniżenia kosztów – poinformował w poniedziałek 4 grudnia, CEO Daniel Ek, mówiąc o „ważnym kroku naprzód” dla branży streamingu muzyki.
Sunak odwołuje spotkanie z premierem Grecji w sprawie Marmurów Elgina

Między rządami Wielkiej Brytanii i Grecji wybuchł dyplomatyczny spór o Marmury Elgina.
Przełomowe badania ożywiają nadzieję na szczepionkę przeciwko chorobie

Badania pokazują, że nowa metoda leczenia usunie toksyczne białka z mózgu. Dają one nową nadzieję dla szczepionki na Alzheimera.
"Donald Trump największym zagrożeniem dla świata w 2024 roku"

Co oznaczałoby jego zwycięstwo w amerykańskich wyborach?

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Wojciech Nowicki chce znów startować
Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.
OGŁOSZENIE
DO oddania
Lek przeciwbólowy może powodować ryzykowne zachowanie
Jeden z najczęściej używanych leków w USA i najczęściej przyjmowanych leków przeciwbólowych na całym świecie, może robić o wiele więcej niż tylko zmniejszać ból głowy. Paracetamol, sprzedawany pod markami Tylenol i Panadol, zwiększa ryzyko podejmowania ryzykownych decyzji. Dowody w

Inne posty:

Czy świat stoi w miejscu, z którego nie ma już powrotu?
Jak wynika z kontrowersyjnych badań przeprowadzonych przez norweskich naukowców pracujących w oparciu o dwa modele nawet, jeśli ludzkość jutro przestanie emitować szkodliwe gazy cieplarniane, Ziemia jeszcze przez stulecia będzie się nagrzewać, a poziom oceanów będzie się podnosić.
Eksplozja w Bejrucie: Premier Libanu oskarżony o zaniedbanie
Libański sędzia oskarżył portiera, Premiera Hassana Diaba oraz trzech byłych ministrów o zaniedbania dotyczące wybuchu w porcie w Bejrucie.
Najnowsze odkrycie archeologów: nienaruszona mumia i sarkofag sprzed
Otwierając jeden z bogato zdobionych sarkofagów przed dziesiątkami dziennikarzy, zespół postanowił publicznie ukazać zmumifikowane zwłoki owinięte w całun w całości pokryty hieroglificznymi inskrypcjami w żywych kolorach. To niecodzienne znalezisko zostało odkryte niedaleko Kairu, na r
Koronawirus - Pandemia współczesnego świata
Koronawirus pojawił się w Chinach i bardzo szybko zaczął rozprzestrzeniać się po całym świecie, obecnie dotarł także do Polski i zakaża coraz więcej osób, część ze skutkiem śmiertelnym. Wirus ten opanował już praktycznie cały świat, zabił i wciąż zabija wiele osób, jest bard