Hitownia
A kto za to płaci?
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od09/03/2023
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł

"Jak Spiegel dowiedział się od kręgów kolejowych, wsparcie to zakończyło się niedawno równie nagle, jak się zaczęło. Od 1 stycznia 2023 r. DB Cargo nie oferuje już darmowej wysyłki na Ukrainę" - czytamy w artykule

Według magazynu, od lutego ubiegłego roku DB Cargo przetransportowało koleją i samochodami na Ukrainę 1300 kontenerów z żywnością, środkami higienicznymi, sprzętem do uzdatniania wody, generatorami i wózkami inwalidzkimi Darczyńcami były głównie firmy niemieckie. Koszty transportu w wysokości prawie pięciu milionów euro poniosły koleje.

Teraz dostawa ładunków humanitarnych będzie musiała być opłacona na równi z innym transportem. W związku z tym DB Cargo przestał reklamować swoją chęć pomocy.

Jak stało się znane publikacji, firma tłumaczy tę decyzję przyczynami prawnymi. Ponieważ DB Cargo jest spółką akcyjną, może przekazać darowiznę tylko do określonej kwoty.

Rząd dyskutuje obecnie, w jaki sposób może wesprzeć transport humanitarnej pomocy żywnościowej na Ukrainę, ale nie widać szybkiego rozwiązania. Ministerstwo Rolnictwa zapewnia jednak, że problem ten można w najbliższym czasie rozwiązać kosztem dodatkowego budżetu.

Sprawy są bardziej skomplikowane w przypadku innych rodzajów pomocy, zauważa Spiegel. Na przykład stowarzyszenie Human Plus eV nie było w stanie wysłać na Ukrainę kontenera z odzieżą zimową, kocami i lekarstwami. Nadal czeka na wysyłkę w Nadrenii Północnej-Westfalii, ale stowarzyszenie nie ma pieniędzy na transport.

https://pressglobal.pl/Biznes/a-kto-za-to-placi

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Ryanair zapowiedział znaczącą ekspansję na Ukrainie
Irlandzki low-coster Ryanair planuje znaczną ekspansję na Ukrainie. Ale stanie się to tylko wtedy, gdy Kijów podpisze porozumienie o wspólnej przestrzeni lotniczej z UE.
Wojciech Nowicki chce znów startować
Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.
Zakładasz firmę w Polsce? To pole minowe.
Polska plasuje się na trzecim od końca miejscu w Europie pod względem szans nowo zakładanych firm na przetrwanie - wynika z analizy portalu Money.co.uk. Największe szanse mają świeżo upieczeni przedsiębiorcy z Francji, Szwecji i Słowacji.

Inne posty:

Ciemna strona związków pełnych wsparcia
WyobraĹş sobie, że właśnie odbyłeś gorącą dyskusję ze swoim współpracownikiem i dzwonisz do męża lub żony, aby się pożalić. Twój partner może zareagować na dwa sposoby.
Kody kreskowe na workach? Indywidualnie rozliczysz śmieci
Kwestia kodów na workach na odpady jest jeszcze w fazie wstępnej dyskusji, a już pojawiły się wątpliwości. Samorządowcy podkreślają, że finansowanie infrastruktury to zadanie spółdzielni.
KARABACH: SEN O POKOJU
Już zauważono, że rok 2020 stał się w pełni tego słowa znaczeniu dramatycznym dla ludzkości. Pod kilkoma względami on zapewnie wejdzie do podręczników historii. Nie stał się wyjątkiem również region Górskiego Karabachu, który już przez dłuższy czas kojarzy się z nierozstrzygniÄ
Donald Trump ogłosił 11 paĹşdziernika Dniem Pamięci gen. Kazimierza
Prezydent USA Donald Trump wydał proklamację ogłaszającą 11 paĹşdziernika Dniem Pamięci gen. Kazimierza Pułaskiego. Gen. Pułaski zmarł 11 paĹşdziernika 1779 roku w wyniku ran odniesionych w bitwie pod Savannah.