Hitownia
A kto za to płaci?
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od09/03/2023
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł

"Jak Spiegel dowiedział się od kręgów kolejowych, wsparcie to zakończyło się niedawno równie nagle, jak się zaczęło. Od 1 stycznia 2023 r. DB Cargo nie oferuje już darmowej wysyłki na Ukrainę" - czytamy w artykule

Według magazynu, od lutego ubiegłego roku DB Cargo przetransportowało koleją i samochodami na Ukrainę 1300 kontenerów z żywnością, środkami higienicznymi, sprzętem do uzdatniania wody, generatorami i wózkami inwalidzkimi Darczyńcami były głównie firmy niemieckie. Koszty transportu w wysokości prawie pięciu milionów euro poniosły koleje.

Teraz dostawa ładunków humanitarnych będzie musiała być opłacona na równi z innym transportem. W związku z tym DB Cargo przestał reklamować swoją chęć pomocy.

Jak stało się znane publikacji, firma tłumaczy tę decyzję przyczynami prawnymi. Ponieważ DB Cargo jest spółką akcyjną, może przekazać darowiznę tylko do określonej kwoty.

Rząd dyskutuje obecnie, w jaki sposób może wesprzeć transport humanitarnej pomocy żywnościowej na Ukrainę, ale nie widać szybkiego rozwiązania. Ministerstwo Rolnictwa zapewnia jednak, że problem ten można w najbliższym czasie rozwiązać kosztem dodatkowego budżetu.

Sprawy są bardziej skomplikowane w przypadku innych rodzajów pomocy, zauważa Spiegel. Na przykład stowarzyszenie Human Plus eV nie było w stanie wysłać na Ukrainę kontenera z odzieżą zimową, kocami i lekarstwami. Nadal czeka na wysyłkę w Nadrenii Północnej-Westfalii, ale stowarzyszenie nie ma pieniędzy na transport.

https://pressglobal.pl/Biznes/a-kto-za-to-placi

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Spotify zwolni 1500 pracowników

Spotify planuje zwolnić około 1500 pracowników w celu obniżenia kosztów – poinformował w poniedziałek 4 grudnia, CEO Daniel Ek, mówiąc o „ważnym kroku naprzód” dla branży streamingu muzyki.
Sunak odwołuje spotkanie z premierem Grecji w sprawie Marmurów Elgina

Między rządami Wielkiej Brytanii i Grecji wybuchł dyplomatyczny spór o Marmury Elgina.
Przełomowe badania ożywiają nadzieję na szczepionkę przeciwko chorobie

Badania pokazują, że nowa metoda leczenia usunie toksyczne białka z mózgu. Dają one nową nadzieję dla szczepionki na Alzheimera.
"Donald Trump największym zagrożeniem dla świata w 2024 roku"

Co oznaczałoby jego zwycięstwo w amerykańskich wyborach?

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Wojciech Nowicki chce znów startować
Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.
OGŁOSZENIE
DO oddania
Lek przeciwbólowy może powodować ryzykowne zachowanie
Jeden z najczęściej używanych leków w USA i najczęściej przyjmowanych leków przeciwbólowych na całym świecie, może robić o wiele więcej niż tylko zmniejszać ból głowy. Paracetamol, sprzedawany pod markami Tylenol i Panadol, zwiększa ryzyko podejmowania ryzykownych decyzji. Dowody w

Inne posty:

Kiedy tak naprawdę dajemy wyższe napiwki?
Napiwek to nagroda za dobrą obsługę – ale czy na pewno? Naukowcy z uniwersytetu we Frankfurcie odkryli, że znaczą rolę odgrywają tu zupełnie inne czynniki; na przykład to, z kim siedzimy przy stoliku.
Wjechał w tłum protestujących kobiet w Warszawie. Policja odpuszcza
Wjechał w tłum protestujących kobiet w Warszawie. Jednej z nich przejechał po nodze, druga po potrąceniu upadła na ziemię. Kobieta doznała urazu ręki i potłuczeń. Okazuje się jednak, że sprawa prawdopodobnie zostanie umorzona. - Nie stwierdzono, żeby mężczyzna naruszył czyjeś prawa
Jak pracować zdalnie bez utraty zdrowia psychicznego?
W miarę rozprzestrzeniania się koronawirusa, firmy proszą pracowników o pracę zdalną, aby pomóc kontrolować zarażenie. Na początku praca w domu może wydawać się marzeniem: bez dojazdów do pracy, bez rozpraszających współpracowników.
Google chce czerpać energię wyłącznie ze Ĺşródeł bezemisyjnych
Google ogłosił, że do 2030 roku w centrach danych i biurach na całym świecie będzie używać wyłącznie energii bezemisyjnej, Gigant technologiczny podkreśla, że to większe wyzwanie niż równoważenie zużycia energii konwencjonalnej i odnawialnej.