Hitownia
Te 5 produktów spożywczych traci ważność szybciej niż myślisz
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od06/03/2023
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Przykro mi, ale ta wielka torba ryżu nie będzie trwała wiecznie.

Przykłady produktów:
 

-Podczas gdy oliwa z oliwek ma dość długi okres przydatności do spożycia, około 12 do 18 miesięcy, zaczyna tracić aromat, gdy tylko zostanie zabutelkowana, a zwłaszcza po otwarciu. 

- Podczas gdy biały ryż może przetrwać lata, jeśli jest przechowywany w hermetycznym pojemniku, brązowy ryż naprawdę trwa tylko około trzech lub czterech miesięcy, zanim zacznie się obracać. Wynika to głównie z wyższej zawartości oleju w brązowym ryżu.

-Chociaż przyprawy same w sobie nie psują się, po pewnym czasie stają się prawie bezużyteczne, tracąc wiele ze swojego smaku, nawet gdy są przechowywane w tych małych, hermetycznych słoikach. 

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Ryanair zapowiedział znaczącą ekspansję na Ukrainie
Irlandzki low-coster Ryanair planuje znaczną ekspansję na Ukrainie. Ale stanie się to tylko wtedy, gdy Kijów podpisze porozumienie o wspólnej przestrzeni lotniczej z UE.
Wojciech Nowicki chce znów startować
Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.
Zakładasz firmę w Polsce? To pole minowe.
Polska plasuje się na trzecim od końca miejscu w Europie pod względem szans nowo zakładanych firm na przetrwanie - wynika z analizy portalu Money.co.uk. Największe szanse mają świeżo upieczeni przedsiębiorcy z Francji, Szwecji i Słowacji.

Inne posty:

Legia pokonuje mistrza Estonii
TCL stworzył smartwatch dla osób starszych
Międzynarodowa korporacja TCL zaprezentowała swój smartwatch, pod nazwą TCL MoveTime Family Watch, stworzony z myślą o ludziach starszych.
Zwierzę – najlepsze „lekarstwo” dla duszy i ciała
Od pokoleń zwierzęta są obecne w naszym życiu. W przeszłości służyły głównie człowiekowi swoją pomocą fizyczną przy pracach polowych. Jednak na przestrzeni lat, rola czworonogów zmieniła się diametralnie.
Nowy lifehack zmniejsza lęk
Nowe badania wykazały, że długa i gorąca kąpiel może być kluczem do walki z lękiem. Nie ma nic bardziej relaksującego niż gorąca kąpiel po długim, męczącym dniu. Wyniki niedawno przeprowadzonych badań pokazują, że kąpiel w wodzie o temperaturze 39-40 stopni może pomóc w pod