Hitownia
W jaki sposób siedzenie przez 8 godzin wpływa na ryzyko udaru.
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od10/08/2021
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
(CNN) – Nowe badania mówią, iż dorośli poniżej 60 roku życia którzy spędzają większość dnia na siedzeniu narażeni są na większe ryzyko udaru w porównaniu z tymi, którzy spędzają więcej czasu na wysiłku fizycznym.

https://naukaitechnologie.plportal.pl/artykuly/nauka-czlowiek-medycyna/badania-pokazuja-w-jaki-sposob-siedzenie-przez-8-godzin-wplywa-na

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Wojciech Nowicki chce znów startować
Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.
Lek przeciwbólowy może powodować ryzykowne zachowanie
Jeden z najczęściej używanych leków w USA i najczęściej przyjmowanych leków przeciwbólowych na całym świecie, może robić o wiele więcej niż tylko zmniejszać ból głowy. Paracetamol, sprzedawany pod markami Tylenol i Panadol, zwiększa ryzyko podejmowania ryzykownych decyzji. Dowody w
OGŁOSZENIE
DO oddania

Inne posty:

Hamburg: Bieganie po zatłoczonych miastach denerwuje.
Kwarantanna: historia odosobnienia
Obecnie my, Włosi, na własnej skórze doświadczamy, czym jest kwarantanna. Od wielu dni żyjemy w odosobnieniu i prawdopodobnie spędzimy w nim jeszcze kilka tygodni, zanim uda się nam zwyciężyć wojnę z koronawirusem. Jesteśmy to winni sobie i innym.
LISTA "ŚWIĘTYCH KRÓW" PIS-U NA ETATACH W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA
Przypadki Antoniego Dudy i Łukasza Zbonikowskiego nie są odosobnione. Prezesi, dyrektorzy i ich zastępcy, członkowie zarządów oraz rad nadzorczych - to zajęcia wielu byłych posłów PiS. W niespełna rok od przegranych dla siebie wyborów połowa dawnych reprezentantów partii rządzącej w
Jak nie myśleć o pracy po pracy
Praca pracą, a czas wolny czasem wolnym – tak przynajmniej powinno być, jednak rzeczywistość często wygląda inaczej. Jeśli nawet po pracy nasze myśli nadal krążą wokół niej, wpływa to negatywnie na nasze zdrowie. Jak sobie odpuścić?