Hitownia
Kto zarabia za granicą, ryzykuje podwójnym podatkiem.
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od10/08/2021
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Zasadą jest, że jeśli polski przedsiębiorca działa w dwóch krajach, to podatek jest zasadniczo należny w kraju rezydencji, chyba że za granicą działa zakład. Wtedy zyski z tego zakładu są opodatkowane w miejscu jego prowadzenia. Tyle w teorii. Praktyka bywa całkiem inna, co pokazuje historia polski

https://biznes-gospodarka.plportal.pl/rozmiar-tekstu-kto-zarabia-za-granica-ryzykuje-podwojnym-podatkiem-moze-warto-zmienic-rezydencje-podatkowa/

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Wojciech Nowicki chce znów startować
Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.
Lek przeciwbólowy może powodować ryzykowne zachowanie
Jeden z najczęściej używanych leków w USA i najczęściej przyjmowanych leków przeciwbólowych na całym świecie, może robić o wiele więcej niż tylko zmniejszać ból głowy. Paracetamol, sprzedawany pod markami Tylenol i Panadol, zwiększa ryzyko podejmowania ryzykownych decyzji. Dowody w
OGŁOSZENIE
DO oddania

Inne posty:

Zielona Karta umożliwiająca wjazd do BiH wkrótce nie będzie już p
Bośnia i Hercegowina podpisała porozumienie wielostronne, które zwalnia sygnatariuszy z systemu kontroli międzynarodowej karty ubezpieczenia pojazdu mechanicznego.
Nauka zdalna - Jak studiować online?
Od jakiegoś czasu studia zdalne, czyli za pośrednictwem internetu są coraz bardziej popularne, ale w większości przypadków studenci wciąż stawiają na tradycyjny tok studiów dziennych lub zaocznych. Jednak pandemia koronawirusa spowodowała rewolucję edukacyjną, na przestrzeni której wsz
Lista rzeczy do zrobienia: odwiedzić Motowun
Nie macie planów na wyjazd weekendowy, a desperacko chcecie wyjechać z miasta? Odwiedziny czarującej Istrii i miasta cudów was zachwyci. Motowun to małe , pełne pięknych widoków miasteczko na wzgórzu, których miłośnicy fotografii nie mogą przegapić.
Wikingowie czy Kolumb? Kto jako pierwszy odkrył Amerykę?
Odwieczna prawda jakoby to Krzysztof Kolumb, genueński żeglarz, podróżnik i nawigator, miał jako pierwszy Europejczyk zobaczyć Nowy Świat okazała się nieprawdą. Z niewiadomych przyczyn do dziś nie odnotowują tego podręczniki do historii.