Hitownia
Renesans dla przeoczonych kolekcjonerów
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od15/03/2021
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Podczas lockdownu kolekcjonerzy nabywają stare dzieła sztuki, grafiki i rzeĹşby po najwyższych cenach, po tym jak przez długi czas byli spychani na margines przez wszechobecną sztukę współczesną.

Podczas lockdownu kolekcjonerzy nabywają stare dzieła sztuki, grafiki i rzeĹşby po najwyższych cenach, po tym jak przez długi czas byli spychani na margines przez wszechobecną sztukę współczesną.

Berlin: Od końca lat 90. sztuka współczesna zdominowała światowy rynek sztuki. Jednak, w miarę jak dzieła impresjonistów i klasyków modernizmu stawały się coraz rzadsze, ceny sztuki współczesnej rosły, czyniąc z niej towar spekulacyjny.

Wiele innych solidnych dziedzin kolekcjonerskich znalazło się na niezasłużonym uboczu, gdy rekordowe ceny od Gerharda Richtera do Petera Doiga pochłonęły cały rozgłos. Luksusowe przedmioty sprzedawane na aukcjach internetowych, od biżuterii i torebek po zegarki na rękę, przesłaniały widok na pojedyncze dzieła sztuki.

Jednak to właśnie obrazy starych mistrzów, rysunki i rzeĹşby od początku pandemii stały się niezwykle atrakcyjne i obecne na rynku. Dotyczy to nie tylko najlepszych partii oferowanych na aukcjach na żywo, ale nawet oferowanych cyfrowo przedmiotów ze średniej półki.

Nawet w przypadku najlepszych dzieł grafiki i sztuki islamskiej widać, że rynek sztuki w czasach Korony zyskał na znaczeniu, który główny nurt zbyt długo tłumił.

Tłum. Monika Ciesek

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Ryanair zapowiedział znaczącą ekspansję na Ukrainie
Irlandzki low-coster Ryanair planuje znaczną ekspansję na Ukrainie. Ale stanie się to tylko wtedy, gdy Kijów podpisze porozumienie o wspólnej przestrzeni lotniczej z UE.
Wojciech Nowicki chce znów startować
Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.
Zakładasz firmę w Polsce? To pole minowe.
Polska plasuje się na trzecim od końca miejscu w Europie pod względem szans nowo zakładanych firm na przetrwanie - wynika z analizy portalu Money.co.uk. Największe szanse mają świeżo upieczeni przedsiębiorcy z Francji, Szwecji i Słowacji.

Inne posty:

Gaudi pusty, bez tłumu ludzi?
Jego budynki rzadko są odwiedzane przez mieszkańców Barcelony, a bilety wstępu kosztują około 20 euro. Kto odwiedzi Gaudiego kiedy zabraknie turystów? Mieszkaniec Barcelony ma zazwyczaj relację na granicy miłości i nienawiści z jego najsłynniejszym architektem.
Dziwny świat treningów gwiazd
Jak Taylor Swift, Beyoncé i Madonna dbają o formę przed występami?
Gwiazda popu porzucona przez marki z powodu skargi na tle seksualnym
Popularny chińsko-kanadyjski piosenkarz Kris Wu stracił umowy z co najmniej 10 markami, w tym Porsche i Bulgari, po tym jak nastolatka oskarżyła go o uprawianie z nią seksu, gdy była pijana.
Przez COVID-19 rośnie liczba korzystających z banków żywności
Socjolożka i filozofka Anne Salmon opisuje w artykule w "Le Monde" rosnącą akceptację coraz bardziej alarmującego kryzysu żywnościowego przez nowy ruch społecznego oporu wobec dominującego systemu produkcji.