Hitownia
Renesans dla przeoczonych kolekcjonerów
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od15/03/2021
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Podczas lockdownu kolekcjonerzy nabywają stare dzieła sztuki, grafiki i rzeĹşby po najwyższych cenach, po tym jak przez długi czas byli spychani na margines przez wszechobecną sztukę współczesną.

Podczas lockdownu kolekcjonerzy nabywają stare dzieła sztuki, grafiki i rzeĹşby po najwyższych cenach, po tym jak przez długi czas byli spychani na margines przez wszechobecną sztukę współczesną.

Berlin: Od końca lat 90. sztuka współczesna zdominowała światowy rynek sztuki. Jednak, w miarę jak dzieła impresjonistów i klasyków modernizmu stawały się coraz rzadsze, ceny sztuki współczesnej rosły, czyniąc z niej towar spekulacyjny.

Wiele innych solidnych dziedzin kolekcjonerskich znalazło się na niezasłużonym uboczu, gdy rekordowe ceny od Gerharda Richtera do Petera Doiga pochłonęły cały rozgłos. Luksusowe przedmioty sprzedawane na aukcjach internetowych, od biżuterii i torebek po zegarki na rękę, przesłaniały widok na pojedyncze dzieła sztuki.

Jednak to właśnie obrazy starych mistrzów, rysunki i rzeĹşby od początku pandemii stały się niezwykle atrakcyjne i obecne na rynku. Dotyczy to nie tylko najlepszych partii oferowanych na aukcjach na żywo, ale nawet oferowanych cyfrowo przedmiotów ze średniej półki.

Nawet w przypadku najlepszych dzieł grafiki i sztuki islamskiej widać, że rynek sztuki w czasach Korony zyskał na znaczeniu, który główny nurt zbyt długo tłumił.

Tłum. Monika Ciesek

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Spotify zwolni 1500 pracowników

Spotify planuje zwolnić około 1500 pracowników w celu obniżenia kosztów – poinformował w poniedziałek 4 grudnia, CEO Daniel Ek, mówiąc o „ważnym kroku naprzód” dla branży streamingu muzyki.
Sunak odwołuje spotkanie z premierem Grecji w sprawie Marmurów Elgina

Między rządami Wielkiej Brytanii i Grecji wybuchł dyplomatyczny spór o Marmury Elgina.
Przełomowe badania ożywiają nadzieję na szczepionkę przeciwko chorobie

Badania pokazują, że nowa metoda leczenia usunie toksyczne białka z mózgu. Dają one nową nadzieję dla szczepionki na Alzheimera.
"Donald Trump największym zagrożeniem dla świata w 2024 roku"

Co oznaczałoby jego zwycięstwo w amerykańskich wyborach?

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Wojciech Nowicki chce znów startować
Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro młociarz Wojciech Nowicki liczy na to, że uda mu się w tym roku kilka razy wystartować w zawodach, by można było zweryfikować cykl przygotowań do odwołanych igrzysk i zmiany techniczne, nad którymi pracują z trenerką.
OGŁOSZENIE
DO oddania
Lek przeciwbólowy może powodować ryzykowne zachowanie
Jeden z najczęściej używanych leków w USA i najczęściej przyjmowanych leków przeciwbólowych na całym świecie, może robić o wiele więcej niż tylko zmniejszać ból głowy. Paracetamol, sprzedawany pod markami Tylenol i Panadol, zwiększa ryzyko podejmowania ryzykownych decyzji. Dowody w

Inne posty:

Wodospad IguazĂş, królestwo straszliwego węża Boi
Rwąca rzeka IguazĂş miała swego jedynego pana, na długo przed tym, nim Álvar Núùez Cabeza de Vaca „odkryłâ€ wodospad, tamtego upalnego 31 stycznia 1541 roku i spróbował nazwać go „Saltos de Santa MarĂ­a”. Władcą tym był straszliwy wąż Boi - majestatyczny, potworny i nieustraszo
Najdroższy kraj europejski
Według danych Eurostatu, na Islandii ceny są przeciętnie o 56 % wyższe niż w innych państwach europejskich. Tym samym, kraj ten nosi miano najdroższego w Europie.
Bill Gates wdraża plan ograniczenia emisji gazów cieplarnianych
Pozostaje optymistą. Jednak w swojej nowej książce Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej, założyciel Microsoftu zdaje sobie sprawę, jak ogromny krok trzeba zrobić, by zmniejszyć ogólną emisję gazów cieplarnianych do zera.
Koniec pomarańczowego snu. CCC wycofuje się ze sponsorowania drużyn
Wraz z końcem tego roku, CCC Team straci swojego tytularnego sponsora. Straty finansowe spowodowane pandemią koronawirusa, spowodowały, że pierwszą polską drużynę kolarską rangi World Tour spotkało zderzenie ze ścianą finansową. Oby tylko udało się od niej odbić.