Hitownia
Pokarmy, które sprawią, że szybciej się zestarzejesz
Informacje o artykule
  • Otrzymano opinię0{ L__0151 }
  • Pozytywne opinie:n/a
  • Członek od15/03/2021
  • Polub:
  • Znielub:
  • Zgłoś ten artykuł
Według dr Perricone są to pokarmy, które sprawią, że szybciej się zestarzejesz.

Według dr Perricone są to pokarmy, które sprawią, że szybciej się zestarzejesz.

Wielokrotnie mówiliśmy o tym jak ważna jest dobra dieta, aby mieć najpiękniejszą skórę. Są pokarmy, które są naturalnymi sprzymierzeńcami piękna naszej skóry, takie jak bogate w przeciwutleniacze i witaminy, które stymulują produkcję kolagenu czy kwasy omega 3, które sprzyjają utrzymaniu nawilżenia. Są to pokarmy (dużo bardziej powszechne niż myślisz), które nie tylko nie przynoszą korzyści skórze, ale także przyspieszają procesy starzenia i pojawiania się zmarszczek. Węglowodany odgrywają pod tym względem największą rolę, chociaż nie oznacza to, że musisz przestać je spożywać. Kluczem jest unikanie pokarmów, które powodują gwałtowny wzrost glikemii podczas ich trawienia, takich jak na przykład pokarmy bogate w cukier. „Cukier jest głównie odpowiedzialny za glikację białek. Jest to proces, w którym cząsteczki cukru przylegają do włókien kolagenowych i powodują ich utratę elastyczności” - wyjaśnia dr Perricone, światowej sławy dermatolog. „To tak jakby kolagen skarmelizował się lub skrystalizował, rozpadając się. Ponadto cukier atakuje również składniki błony komórkowej z tworzywa sztucznego, sprzyjając starzeniu się komórek.

Dlatego następnym razem kiedy wybierasz się na zakupy, unikaj umieszczania w koszyku następujących produktów:

⌁    Makaron i ryż. „Jego wysoki indeks glikemiczny jest w dużej mierze odpowiedzialny za glikację. To samo dotyczy innych produktów, takich jak biały chleb czy płatki kukurydziane”.
⌁     Przetworzone soki. „Naturalny owoc, który choć z jednej strony może zawierać dużo cukru to z drugiej strony jest mocno zmetabolizowany ze względu na wysoką zawartość błonnika” - wyjaśnia lekarz.
⌁     Kawa. „Chociaż jest istotną częścią codziennego śniadania, wykazano, że jej spożycie zwiększa poziom kortyzolu, „hormonu stresu”, który powoduje wzrost insuliny, nasilenie stanu zapalnego w komórkach i zmianę bariery skórnej, co w konsekwencji może powodować nadwrażliwość."
⌁    Lekkie napoje gazowane i inne napoje słodzone. „Zawierają dużą ilość substancji chemicznych i substancji słodzących, które zwiększają ryzyko chorób układu krążenia, sprzyjają wchłanianiu tłuszczów oraz utrudniają prawidłowe trawienie i przetwarzanie składników odżywczych” - opowiada dr Perricone.
⌁    Alkohol. „Metabolity alkoholu czyli cząsteczki znane jako aldehydy uszkadzają błonę plazmatyczną, powodując reakcję zapalną w komórkach. Jedynym alkoholem, który wypada z listy jest wino. Wynika to z faktu, że zawiera polifenole. Są to świetne przeciwutleniacze, które chronią organizm”. Ogranicz jego zużycie, a zobaczysz jak nie tylko poczujesz się lepiej, ale także zauważysz, że Twoja skóra wyraĹşnie się poprawia. Postaw na te pokarmy, które pomogą Ci mieć młodszą i piękniejszą skórę i jeszcze bardziej cieszyć się zdrowym jedzeniem.

Komentarze

OSTATNIO DODANE

Starożytne DNA odkrywa pochodzenie stwardnienia rozsianego

Ogromna baza starożytnych genomów obejmująca dziesiątki tysięcy lat odkrywa skąd pochodzą charakterystyki współczesnych Europejczyków.
Historia Gypsy Rose Blanchard i jej matki

Matka Gypsy Rose Blanchard, Dee Dee, nieprawdziwie twierdziła, że jej córka cierpi na różne choroby, dopóki Gypsy nie zleciła swojemu chłopakowi zabicia jej matki w 2015 roku.
Styl Old Money, a New Money

Debata na temat tych stylów jest intrygująca. Chociaż oba sugerują bogactwo, zamożność oraz wybory dotyczące stylu życia, mogą się znacznie różnić.
5 najczęstszych postanowień noworocznych na 2024 rok

Gdy zegar wybija północ, a niebo rozświetlają fajerwerki, miliony ludzi w Polsce i na całym świecie witają Nowy Rok. Pełni nadziei na przyszłość i marzeń o pozytywnych zmianach, obiecujemy sobie, że w przyszłym roku postaramy się bardziej i będziemy lepsi – i zapisujemy to pragnienie w postanowienia

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

Ryanair zapowiedział znaczącą ekspansję na Ukrainie
Irlandzki low-coster Ryanair planuje znaczną ekspansję na Ukrainie. Ale stanie się to tylko wtedy, gdy Kijów podpisze porozumienie o wspólnej przestrzeni lotniczej z UE.
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych
Asystentka seksualna dla osób niepełnosprawnych to oficjalny zawód między innymi w Czechach. Do jego wykonywania wymagane są certyfikaty i odpowiednie kwalifikacje. Na czym polega praca asystentki seksualnej dla osób niepełnosprawnych?
Reaktor nr 2 w elektrowni jądrowej Shimane spełnia nowe normy
15 września agencja Nuclear Regulation Authority (NRA) oficjalnie podjęła decyzję w sprawie raportu z badania uznającego, że podstawowa polityka bezpieczeństwa reaktora nr 2 w elektrowni atomowej Shimane w Matsue jest zgodna z nowymi standardami regulacyjnymi, dzięki czemu Chugoku Electric Power Co.
Meta do której nigdy nie dobiegniesz
Meta to skrót od wyrażenia „metagame”, który używany jest w grach do określenia podejścia, taktyki lub techniki, które wykroczyły poza zasady lub ograniczenia danej gry. Zastosowanie odpowiednich ruchów i/lub wiedzy zdobytej poza właściwą rozgrywką w celu wpłynięcia na rozgrywkę i ostatecznie osiągn

Inne posty:

Morał z tej historii/Zemsta człowieka na algorytmie
Niezauważona, z powodu innych sensacyjnych wiadomości, w ostatnich dniach w Wielkiej Brytanii wydarzyła się interesująca historia: zemsta człowieka na maszynach. Dokładniej mówiąc, na sztucznej inteligencji.
Czy psy orientują się w terenie na podstawie pola magnetycznego Ziem
20 metrów wzdłuż południka - i wewnętrzna mapa znowu się zgadza? Badacze zaobserwowali zadziwiające zachowanie wśród psów. Czy jest to magnetyczny zmysł orientacji?
Kobieta ordynator, która nienawidzi mężczyzn. Pacjenci od 10 lat cz
Karne lewatywy, poniżanie, zamykanie w izolatce na wiele dni – to tylko niektóre praktyki, jakie miały być stosowane w szpitalu psychiatrycznym wobec nieletnich pacjentów. Sprawa ujrzała światło dzienne ponad 10 lat temu, ale do dziś pokrzywdzeni nie doczekali się sprawiedliwości.
Trzecia noc zamieszek w Holandii
Prawie 500 ludzi zostało aresztowanych w ciągu trzech dni rozruchu, podczas których dano upust złości z powodu lockdownowych ograniczeń.